Prodej rodinného domu v Dolním Podluží (ID nemovitosti: 711189)

Prodej rodinného domu v Dolním Podluží
Okres:Děčín
Obec:Dolní Podluží
Lokalita:Dolní Podluží
Cena: 4 990 000 Kč
Kontakt:Pavel Nechutný
Telefon:420604723312
E-mail: Poslat e-mail
Vaše jméno:
Telefon:
E-mail:
Vzkaz:
Zavřít

Detailní informace

Zařízeno nábytkem: 1
Plocha: 385 m²
Stav objektu: výborný
Voda: ne
Kanalizace: ne
Plyn: ne
Balkon: ne
Garáž: ne

 

Popis: Hledáte neobvyklou nemovitost, tak právě tato nabídka může být šita na míru právě Vám. Na základě výhradního zastoupení vlastníka nabízíme ke koupi bývalý mlýn s pekárnou ze 17. století, udržovaný ve výborné kondici, v posledních desetiletích využíván k rekreaci jako chalupa.

Objekt v posledních letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí, byly vyměněny kompletně podlahy v 75% celé nemovitosti ve třech patrech. Podlahy jsou dřevěné, dvojité včetně integrovaného zateplení – smrk, v jednom z pokojů modřínový strop. Použity trámy 22x25cm v délce přes 6 m.

Celý objekt byl sanován proti vlhkosti injektáží spodních stěn a potom nahozena sanační omítka zvenčí.
Kuchyň prošla kompletní rekonstrukcí, se zateplením, v kuchyni se nachází originální pec, která je v současnosti používána pouze jako estetický prvek, kde se vaří na sklokeramické desce a k topení bohatě vystačí malá moderní kamínka po levé straně od pece. Pec lze v případě potřeby lehce zprovoznit.

V prvním patře se nachází chodba, záchod, malá kuchyňka a celkem 6 pokojů, z nichž čtyři pokoje prošly kompletní renovací a další dva pokoje jsou v původním, ale použitelném stavu.
Jelikož je objekt využíván zejména jako letní sídlo, ze šesti horních pokojů jsou vytápěné pouze čtyři, kde v jednom pokoji jsou kamna na tuhá paliva a ve třech pokojích potom ústřední topení.

Jednou z hlavních dominant celého objektu a velkým estetickým prvkem je originální původní stará pec na chléb ve vstupní chodbě, kam se vejde cca. 40 bochníků a nemalou zajímavostí je, že pec je zcela funkční.

Nemovitost má také cca. 60 m velkou společenskou místnost, kde se dají konat rodinné setkání, oslavy, nebo rozličná setkání a potom se hosté mohou odebrat do svých pokojů.

Součástí objektu je v přízemí sauna, velká pracovna a místnost na fotografiích otlučená na cihlu, kde je možné vidět dokonalou skladbu stěn objektu (výstavbu realizovala bohatá měšťanská rodina, proto je objekt pouze z kvalitních pálených cihel a není postaven z hlíny a kamení, jak bylo tehdy zvykem v chudších rodinách). Objekt disponuje obrovskou půdou 200 m/2 kde je možné učinit výstavbu dalších mnoha pokojů, dle potřeby.
Součástí objektu je také velký sklep přístupný z přední části objektu z části původní klenbový.

Zahrada o velikosti 2500 m má velké množství okrasných dřevin, kde za chalupou na hranici pozemku je potok a je také možnost vidět původní náhon od potoka skrze zahradu kde by opravdový nadšenec mohl celý mlýn opět zrealizovat a doplnit k objektu, čímž by vytvořil dominantní perlu tamní lokality, která mimochodem v poslední době prochází velkou obnovou a je velmi vyhledávaným místem pro chataření a chalupaření a její rating velmi roste. Za zmínku také stojí, že se nemovitost nachází na dosah Národního parku České Švýcarsko a Lužických hor, kde okolí skýtá nádhernou přírodu s možností letního i zimního sportovního vyžití.

Původní mlýnice byla přestavěna na velkou společenskou místnost na fotografiích.

Hlavní dominantou zahrady je, ale Velký dub, jehož stáří se datuje zhruba k datu výstavby této nemovitosti.
Jedná se o památný strom, o který je pečováno a z rozpočtu obce bude i na podzim tohoto roku prořezán a upraven a v současnosti probíhá za přispění obce likvidace břečťanu na tomto stromě.
Objekt je vlastně velmi nenáročný na údržbu, léty prověřený z hlediska statiky. Ideální volbou je, nemovitost alespoň jednou za čas vyvětrat a posekat trávu na pozemku. Ostatní práce jsou už jen vaším rozhodnutím.

Prohlídky jsou možné každý den po předchozí domluvě.
Financováním Vám rádi zdarma zařídíme. Pro více informací, nebo prohlídku nás neváhejte kontaktovat. 3.236.18.161

Vloženo: 24.11.2022

Zadejte emailovou adresu:

Zavřít

Ve zkratce

26.6.2017: Hypotéky v květnu 2017 GOFI indexy
Indexy s nižším LTV se změnily o pár setin nahoru. Naopaj indexy s vyšším LTV znatelně. Index GOFI 85 přidal 16 setin na 2,86%. Index GOFI 90 přidal 7 setin na 2,93%. Analýzu provádí firma GOLEM FINANCE. Vývoj hypoték v dubnu 2017, GOFI indexy. Vývoj hypotečních sazeb v květnu...

10.6.2017: Průměrná mzda v oboru nemovitosti v 1.čtvrtletí 2017
Průměrná mzda vzrostla o 1134 Kč neboli 4,8% meziročně, reálně pak  +2,3% na 24849 Kč. Pracovníků bylo meziročně o 0,8tis. více neboli +1,7% na 44, 2 tis. osob. Průměrná hrubá mzda v národním hospodářství ČR pak vzrostla o 5,3%, reálně pak +2,8% na 27889 Kč. Medián mezd...

8.6.2017: Čínský CIC holding koupil v Evropě nemovitosti za 12 mld. eur
A sice firmu pronajímající skladové a logistické areály v 17 zemích - Logicor od firmy Blackstone. Součástí portfolia je např. skladový areál Amazonu u Prahy a dalších téměř 14 mil. čtverečních ploch. Ptravděpodobně se jedná o jeden z kroků k realizaci nové podoby projektu...

7.6.2017: Vývoj hypoték v dubnu 2017, GOFI indexy
Index GOFI 70 přidal na 2,08% p.a. Index GOFI 80 má hodnotu 2,12%. Index GOFI 85 vzrostl na 2,42% p.a, index variabilních hypoték GOFI VAR 70 stagnoval na 2,47% p.a. Analýzu provádí firma GOLEM FINANCE. Vývoj hypoték v březnu 2017 GOFI indexy. Vývoj na trhu hypotečních sazeb v dubnu...

15.5.2017: Tržby realitních kanceláří a dalších v segmentu nemovitostí v 1.čtvrtletí 2017
Reálné očištěné tržby realitních kanceláří a správcovských firem klesly meziročně o 0,1% (bez očištění +1,2%). V oblasti pronájmu tržby vzrostly o 2,6% (bez očištění +3,9%). Celý segment nemovitostí vykázal přírůstek 1,8% (bez očištění +3,1%). Vývoj tržeb v...

Všeobecné obchodní podmínky | Kontakt: info@nemovitosti.org | Export z realitních software

Hledej:

 

Nemovitosti